Lekcja 1 – Poznajemy robota Alpha Spark

Robot Alpha Spark jest programowalnym robotem edukacyjnym. To wielozadaniowy robot, który wprowadza dzieci i młodzież w świat robotyki. Można wielokrotnie programować go przy użyciu komputera, dostosowując program do potrzeb edukacyjnych. Wersja podstawowa robota umożliwia wykonanie wielu programów edukacyjnych w tym bardzo zaawansowanych. Robot zasilany jest dwoma akumulatorami Li-Ion 3.7V. Robot pamięta zapisany program po odłączeniu zasilania, a przy wykonywaniu programu nie jest konieczne połączenie z komputerem lub tabletem.

Alpha Spark może jeździć w różne strony, omijać przeszkody, wydawać różne dźwięki, świecić w 16 mln kolorów i walczyć na ringu z innymi robotami, a w przypadku dodania do niego dedykowanych rozszerzeń, będzie mógł m.in. rysować, rozpoznawać kolory i być sterowanym ze smartfona czy tabletu. Osoby posiadające drukarkę 3D we własnym zakresie będą mogły personalizować robota, dzięki udostępnionym przez nas plikom.

Robot programowany może być dowolnym edukacyjnym językiem programowania. My w przykładach skupimy się na programie miniBloq, dającym całkowitą autonomię dla robota. Kolejne lekcje pokażą jak działa takie oprogramowanie i jak proste jest zaprogramowanie naszego robota.

Zobacz Lekcja 2 – Instalujemy środowisko miniBloq do programowania robotów

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + 6 =