26 kwietnia 2015

O nas

edu3d_girl

EDU 3D to kompleksowa oferta warsztatów dla dzieci i młodzieży, rozwijająca kompetencje  w obszarze STEAM (Science, Technology, Engineering, Art, Math).

Istotnym czynnikiem dla dalszego rozwoju rynku technologicznego (w tym druku 3D) w Polsce jest dostępność wykwalifikowanej kadry, czyli osób posiadających umiejętności modelowania przestrzennego i obsługi zaawansowanego sprzętu. Naszym zdaniem kompetencje te należy kształtować od najwcześniejszych lat i angażować młodzież w projekty edukacyjne o charakterze S.T.E.A.M., czyli złożone projekty, w których niezbędna jest wiedza z zakresu matematyki, techniki, inżynierii z elementami sztuki.

W naszej ofercie znajdują się zajęcia, w których rozwijane są kompetencje w takich obszarach jak projektowanie przestrzenne, druk 3D, mechatronika. Podczas zajęć uczestnicy poprzez poznanie uczą się matematyki, fizyki, techniki, informatyki, mechaniki oraz elektroniki. Plastyka oraz muzyka, również są elementami naszych zajęć.

EDU 3D to nowoczesna  forma edukacji, przyjazna i skuteczna. Nasza wiedza i doświadczenie, w bardzo krótkim czasie przekładają się na zadowolenie i rozwój naukowy uczniów. Nasze zajęcia w sposób interaktywny przekazują wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie posługiwania się nowoczesnymi technologiami jakimi są: modelowanie 3D, druk 3D oraz programowanie i budowa robotów, a także rozwijają nietypowe umiejętności i zainteresowania. Szczególną wagę przykładamy do rezultatów. Zajęcia prowadzimy w formie warsztatów.

Uczestniczymy w wielu długofalowych projektach edukacyjnych, dzięki którym ponad 250 dzieci oraz młodzieży mogło nauczyć się i zapoznać się z najnowszymi technologiami. Spośród konkurencji wyróżnia nas: innowacyjny program edukacyjny, którego celem jest rozwój kreatywności i wyobraźni poprzez naukę modelowania przestrzennego; bardzo dobre przygotowanie merytoryczne i praktyczne poparte zrealizowanymi z sukcesem projektami edukacyjnymi związanymi z robotyką i techniką druku 3D, wśród uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w województwie mazowieckim. Jesteśmy przekonani, że nabyte podczas naszych warsztatów umiejętności, pozwolą uczniom na bardziej świadomy wybór swojej ścieżki edukacyjnej.

Uczymy najnowszych technologii. Zawartość naszych lekcji i warsztatów jest stale uaktualniana i podąża za najnowszymi  trendami. Powszechnie znane młodzieży  terminy jak: druk 3D, ArduinoTM, robot, mikroprocesor, znajdują pogłębione omówienie podczas naszych warsztatów i lekcji.

Co więcej, w nowoczesny sposób uczymy podstaw modelowania 3D, które w połączeniu z drukiem 3D i robotyką przenoszą kreatywność ucznia na nowy poziom skutecznego tworzenia nowych, realnych przedmiotów. Pracujemy na zmodyfikowanym przez nas otwartym oprogramowaniu. W naszej opinii takie podejście, oraz możliwość korzystania z wielu rozwiązań Open Source, wyzwalają nieograniczoną kreatywność, a przez to, jest jedną z najefektywniejszych dróg przyswajania wiedzy, właśnie poprzez poznanie. Dajemy także możliwość tworzenia przez uczniów, własnych środowisk, w domowym zaciszu, co umożliwia dodatkowy rozwój ich zainteresowań.

Dla szkół podstawowych, liceów, techników, oferujemy kompleksowe rozwiązanie jakim jest m.in.: zajęcia fakultatywne, Pakiety Edukacyjne 3D zawierające przygotowane dla nauczycieli autorskie lekcje w formie e-learningu spotkania i warsztaty z uczniami, gotowe do pracy drukarki 3D, zestawy robotów edukacyjnych, materiały eksploatacyjne do drukarek 3D, a także gotowe edukacyjne modele 3D.

Oferowane przez nas Pakiety Edukacyjne 3D, są dostosowywane do zapotrzebowań szkoły czy placówki edukacyjnej. Prowadzimy również zajęcia w placówkach wychowania pozaszkolnego. Na zlecenie przygotowujemy pokaz możliwości druku 3D oraz naszych robotów edukacyjnych.

Zapisz się na warsztat